Zobaczyć Niewidzialnego

Zapraszamy na rekolekcje: Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codziennościkolejną turę planujemy na rok 2020.

Co sprawia, że nie jesteś gorliwy w praktykowaniu wiary? Hm, może to, że nie doświadczasz ani obecności, ani działania Pana Boga w codziennych sprawach? “Czy Bóg naprawdę się mną interesuje? Czy naprawdę kocha?” A jeśli tak (słyszysz o tym ciągle w kościele), to dlaczego nic z tego nie wynika?

Czy jest możliwe zobaczyć Niewidzialnego, dostrzec Jego obecność, doświadczyć Jego miłości w praktyce? Oczywiście! Inaczej nasza wiara byłaby tylko zbiorem nudnych przepisów, których zachowanie mało kogo by interesowało. Rekolekcje  “Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codzienności” mają pomóc Ci odkrywać Boga w miejscach i momentach, które zdają się być całkowicie pozbawione Jego obecności. Przewodnikiem będzie dla nas mistrz duchowości – św. Franciszek z Asyżu.

Święty Franciszek to jeden z najbardziej znanych świętych. Święty Franciszek to jeden z najmniej znanych świętych.
Wbrew pozorom te dwa zdanie nie są sprzeczne ze sobą. O świętym Franciszku słyszeli niemal wszyscy: wierzący i niewierzący, chrześcijanie i niechrześcijanie, ludzie kultury, ekolodzy, muzycy, dzieci, zakochani.

To ten święty, który z uśmiechem biega po łąkach i chwali Pana Boga w kwiatach, w ptakach, w słońcu? Tak, to nie ten.
Choć w bieganiu ze śmiechem po umbryjskich dolinach nie ma nic złego, to jednak taki obraz Biedaczyny z Asyżu (jak nazywamy św. Franciszka) jest na tyle niepełny, że mocno zaciemnia to, jakim był naprawdę. To tak, jakby komuś, kto nigdy nie słyszał o Polsce powiedzieć, że to kraj między Niemcami a Litwą. Nie jest to nieprawda, ale nie jest to też informacja, która jest o naszej Ojczyźnie najważniejsza.

Od św. Franciszka będziemy się więc uczyć prawdziwej radości, a nie tylko tej opartej o przyjemne wydarzenia. On nauczy Cię widzieć Jezusa tam, gdzie mało kto się Go spodziewa.
Zapraszamy na rekolekcje!

W czasie każdych rekolekcji przewidziany jest czas na pytania dotyczące omawianych tematów (zwykle niedzielne przedpołudnie). Z racji specyfiki naszych rekolekcji nie ma niestety możliwości, by odbywać indywidualne rozmowy z prowadzącym. Spowiedź możliwa jest w kościele franciszkańskim przed Mszą św. (codziennie o 8.00 i 18.oo, w niedziele dodatkowo o 10.00 i 11.30 – więcej informacji na stronie parafii św. Franciszka).

Po tych rekolekcjach wiem, że Pan Bóg mnie kocha, bo nie boi się stawiać mi wymagań, które są bardzo radykalne. Myślałam, że jestem za słaba na te zaproszenia, ale Słowo było jak ogień, który wypala to, co trzeba. Św. Franciszek - główny bohater tych rekolekcji - pokazał mi, że Pan Bóg chce mówić do każdego - też do mnie i również mnie zaprasza do świętości, do bliskości z sobą. ~Wiktoria~

To były pierwsze rekolekcje franciszkańskie, w których uczestniczyłam. Namówiła mnie na nie moja koleżanka, której jestem za to bardzo wdzęczna. Jestem szczęśliwa, że tu przyjechałam i może to dziwnie zabrzmi, ale naprawdę zobaczyłam Niewidzialnego – Boga Ojca, którego zapragnęłam jeszcze bardziej, mocniej poznać... Będąc tu tak krótko, usłyszałam tak wiele o św. Franciszku zupełnie nowych, nieznanych dotąd faktów; często będę wracać do notatek z rekolekcji, aby uczyć się od tego świętego jak dostrzegać Boga w mojej zwykłej – niezwykłej codzienności ~WP~

Rekolekcje i ich temat pozwoliły mi lepiej zrozumieć sens wydarzających się w moim życiu dramatów i to jak Jezus kieruje przemianą i oczyszczaniem mojego serca ~Alicja~

DLA KOGO:

Rekolekcje “Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codzienności” są dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją relację z Jezusem, chcą nauczyć się spotykać Pana Boga w trudnych doświadczeniach, w strapieniach i cierpieniu; dla tych, którzy chcą, by ich wiara miała prawdziwy wpływ na ich życie. A także dla tych, którzy chcą pozwolić zaskoczyć się zupełnie innym spojrzeniem na św. Franciszka z Asyżu!

PROGRAM REKOLEKCJI (jest to program ramowy, szczegóły mogą się zmienić):

piątek:

18:00 – kolacja
19:00 – katecheza
20:30 – Eucharystia

sobota:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – katecheza
12:45 – obiad
15:00 – koronka i katecheza
16:30 – Eucharystia
18:00 – kolacja
19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

niedziela:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – pytania i świadectwa
12:00 – Eucharystia
13:00 – obiad

Wpłaty prosimy dokonać na konto:

Odbiorca: o. Robert Twardokus 
Nr konta: 72 1600 1303 1846 2175 2000 0006
Tytułem: Imię, nazwisko, termin i nazwa rekolekcji