Rekolekcje

Franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana rozpoczęli głoszenie rekolekcji weekendowych w 2014 roku. Początkowo odbywały się one w Domu św. Maksymiliana w Gdańsku. Od roku 2016 można w nich brać udział także w Centrum Rycerstwa Niepokalanej w Ostródzie.

Tematy rekolekcji dotyczą codziennych spraw związanych z wiarą, szukaniem Pana Boga, odkrywaniem Go w rzeczach nieoczekiwanych. Ważnym nurtem naszych rekolekcji jest także walka duchowa, czyli pomoc wierzącym jak bronić się przed złym duchem, jak opierać się pokusom, jak pozostać wiernym Panu Bogu i jak wykorzystać trudne sytuacje do wzrostu duchowego.

W rozważaniach pomagają nam święci, a przede wszystkim nasz patron – św. Franciszek z Asyżu. To na podstawie jego życia uczymy się odnajdywać Boga i Jego działanie w zwykłych, codziennych sprawach.

Dzielimy się także naszym doświadczeniem życia z Jezusem pomagając patrzeć bez lęku na historię swego życia i pojednać się z własną przeszłością. Niezbędną pomocą jest tu miłość do Jezusa w Eucharystii.

Na rok 2018 przewidziane jest powstanie kolejnych tematów rekolekcji (o przebaczeniu, o sercu wojownika (dla mężczyzn) oraz o działaniu Pana Boga w cierpieniu).

 

Rekolekcje prowadzi o. Mateusz Stachowski – franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, od lat zajmujący się mediami (przede wszystkim franciszkańską telewizją internetową FranciszkanieTV), spowiednik, kierownik duchowy, rekolekcjonista (na żywo i w internecie). Od 2013 r. pełni posługę egzorcysty.

Za dzieło rekolekcji w Ostródzie odpowiedzialny jest o. Robert Twardokus, asystent powołaniowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku i asystent Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej.

Na rekolekcje zapisywać się można poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wybranych rekolekcji.

W czasie każdych rekolekcji przewidziany jest czas na pytania dotyczące omawianych tematów (zwykle niedzielne przedpołudnie). Z racji specyfiki naszych rekolekcji nie ma niestety możliwości, by odbywać indywidualne rozmowy z prowadzącym. Spowiedź możliwa jest w kościele franciszkańskim przed Mszą św. (codziennie o 8.00 i 18.oo, w niedziele dodatkowo o 10.00 i 11.30 – więcej informacji na stronie parafii św. Franciszka).

Jeśli masz pytania – napisz do nas!

 

Rekolekcje w 2018 r.

Rekolekcje w 2019 r.

 

Wpłaty prosimy dokonać na konto:

Odbiorca: Prowincja Św. Maksymiliana Kolbe

Nr konta: 72 1600 1303 1846 2175 2000 0006 
Tytułem: Imię, nazwisko, termin i nazwa rekolekcji