Ramiona Jakuba – jak pokochać historię swojego życia

Zapraszamy na rekolekcje: Ramiona Jakuba: jak pokochać historię swojego życia – najbliższe rekolekcje w Gdańsku (DMK).

Nie ma człowieka, który nie byłby zraniony. A to z bardzo prostej przyczyny – nawet osoba, która głęboko kocha od czasu do czasu rani, choćby tego nie chciała. Związane jest to z naszymi oczekiwaniami, pragnieniami, które nie zawsze są po naszej stronie.

I stąd, patrząc wstecz, na własną historię życia, można zobaczyć wroga, z którym nie da się porozumieć, ale który nadal rani i wciąż wpływa na nasze „dzisiaj”.

Czy da się pokochać przeszłość? Czy pokochasz przeszłość, która wydaje się nie do przyjęcia? Jak możesz pogodzić się z wydarzeniami, których się boisz? Czy to, co głęboko rani, może okazać się miejscem błogosławieństwa?

Na przykładzie biblijnych historii (Rdz 37-50) zobaczymy co Bóg przygotował dla każdego z nas w naszych historiach. Ramiona Jakuba – to miejsce, gdzie można odkryć pokój bez uciekania przez własną przeszłością.

W czasie każdych rekolekcji przewidziany jest czas na pytania dotyczące omawianych tematów (zwykle niedzielne przedpołudnie). Z racji specyfiki naszych rekolekcji nie ma niestety możliwości, by odbywać indywidualne rozmowy z prowadzącym. Spowiedź możliwa jest w kościele franciszkańskim przed Mszą św. (codziennie o 8.00 i 18.oo, w niedziele dodatkowo o 10.00 i 11.30 – więcej informacji na stronie parafii św. Franciszka).

Przez wiele lat nie rozumiałam historii swojego życia. Wydawała mi się ona koszmarem, z którego nie ma wyjścia. Pan Jezus bardzo ciężko pracował nad tym, żeby mnie przekonać, że On ma swój plan który sukcesywnie realizuje, który jest dla mnie najlepszy. We mnie wciąż było mnóstwo powątpiewań, lęku, nieakceptacji. Rekolekcje, na które przyjechałam, przekonały mnie ostatecznie, że mogę zaufać Jezusowi i już się nie bać. Nawet jak czegoś nie rozumiem, to On jest przy mnie i mogę złapać Go za rękę. Pan Jezus pokazał mi, że był pierwszy wszędzie tam, gdzie cierpiałam. ~Aniela~

Przyznaję, że zastanawiałem się nad przyjazdem na te rekolekcje, ponieważ bałem się zmierzyć z moją historią i konkretnymi zranieniami z przeszłości. Wyjeżdżam stąd bardzo umocniony dobrą nowiną o kochającym mnie Bogu. Teraz już wiem, że kompletnie nic z mojej bolesnej i trudnej historii nie było pomyłką; mało tego – jestem głęboko przekonany, że te doświadczenia były potrzebne dla mnie, aby oczyścić i przygotować moje serce do prawdziwej relacji z Bogiem Ojcem. Czuję się tak, jakbym faktycznie był przez moment w czułych ramionach Najwyższego! ~M~

DLA KOGO:

Dla wszystkich, którzy czują się zranieni, którym trudno jest wybaczyć, którzy chcieliby uciec od swej przeszłości, którzy nie potrafią zaakceptować historii swojego życia. Krótko mówiąc – to rekolekcje dla wszystkich.

PROGRAM REKOLEKCJI (jest to program ramowy, szczegóły mogą się zmienić):

piątek:

18:00 – kolacja
19:00 – katecheza
20:30 – Eucharystia

sobota:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – katecheza
12:45 – obiad
15:00 – koronka i katecheza
16:30 – Eucharystia
18:00 – kolacja
19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

niedziela:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – pytania i świadectwa
12:00 – Eucharystia
13:00 – obiad

 

KOSZT REKOLEKCJI

Proponujemy następujące opcje (cena za 1 osobę):

40 zł – koszty organizacyjne, bez wyżywienia, bez noclegu

160 zł – koszty organizacyjne, pełen wyżywienie, bez noclegu

230 zł – pokój 4-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

250 zł – pokój 3-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

270 zł – pokój 2-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

300 zł – pokój 1-osobowy ze wspólną łazienką z innym pokojem, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

350 zł – pokój 1-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

 

ZAPISY

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYWybierz opcję (cena za 1 osobę):
40 zł – koszty organizacyjne, bez wyżywienia, bez noclegu160 zł – koszty organizacyjne, pełen wyżywienie, bez noclegu230 zł – pokój 4-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne250 zł – pokój 3-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne270 zł – pokój 2-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne300 zł – pokój 1-osobowy ze wspólną łazienką z innym pokojem, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne350 zł – pokój 1-osobowy z łazienką, nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne

UWAGA! - Drogą e-maila dostaniesz jeszcze potwierdzenie tego, czy wybrana przez Ciebie opcja pokoju jest możliwa!

Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych osobowych przez Franciszkański Dom Rekolekcyjny w Ostródzie, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) w celu stworzenia listy osób na spotkania i rekolekcje. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania lub usunięcia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisania się na rekolekcje.

 

Wpłaty prosimy dokonać na konto:

Odbiorca: Prowincja Św. Maksymiliana Kolbe
Nr konta: 72 1600 1303 1846 2175 2000 0006
Tytułem: Imię, nazwisko, termin i nazwa rekolekcji