Nie w Betlejem – rozważania nad ikoną Narodzenia Pańskiego

Zapraszamy na rekolekcje: Nie w Betlejem – rozważania nad ikoną Narodzenia Pańskiego – kolejną turę planujemy na rok 2020.

Nie w Betlejem – medytacje adwentowe nad Ikoną Narodzenia Pańskiego. Rozważania w sam raz na Adwent, by pomóc Ci przygotować się do Świąt przyjścia Jezusa. Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie w świat ikony, podstawowe informacje o tym, jak ikonę czytać, jak się przed nią modlić. Później ikona niespodziewanie wprowadzi Cię w świat duchowy – walkę z pokusami, zniechęceniem, samotnością, rozczarowaniami, własnymi planami na życie, brakiem reakcji Pana Boga na Twoje modlitwy; podsunie Ci zaskakujące fragmenty Pisma św., w których będziesz odkrywał niesamowite działanie Boże, a przede wszystkim mocne obietnice, które się wypełniają. Bo Słowo, które staje się Ciałem jest potężne i nigdy nie oszukuje, nie zawodzi. Daje Ci obietnice i uczy cierpliwości w oczekiwaniu na ich wypełnienie. I podpowiada co Ci przeszkadza wytrwale oczekiwać.

Rekolekcje Nie w Betlejem podpowiedzą:
– jak zaglądać Panu Bogu w okno;
– jak widzieć Pana Boga w lustrze;
– jak rozpoznać Pana Boga w człowieku;
– jak zrozumieć milczenie Pana Boga, milczenie serca, milczenie miłości, milczenie ikony;
– jak odkryć piękno życia;
– jak gasić niepokój;
– czym jest śpiew obietnicy;
– czy Jezus urodził się w Betlejem czy nie.

Rekolekcje głosi o. Mateusz Stachowski, od lat zakochany w ikonie Narodzenia Pańskiego, która – jak sam mówi – wiele wyjaśniła w jego własnym życiu, w jego ciemnościach. O. Mateusz, który pochodzi z rodziny prawosławnej, dzieli się swym zapatrzeniem w świat ikony, który bardziej niż sztuki artystycznej dotyczy sztuki życia z Bogiem.

W czasie każdych rekolekcji przewidziany jest czas na pytania dotyczące omawianych tematów (zwykle niedzielne przedpołudnie). Z racji specyfiki naszych rekolekcji nie ma niestety możliwości, by odbywać indywidualne rozmowy z prowadzącym. Spowiedź możliwa jest w kościele franciszkańskim przed Mszą św. (codziennie o 8.00 i 18.oo, w niedziele dodatkowo o 10.00 i 11.30 – więcej informacji na stronie parafii św. Franciszka).

Rekolekcje wprowadziły mnie w sposób przeżywania Narodzenia Pana Jezusa, który gdzieś przeczuwałam, ale nie do końca potrafiłam odnaleźć i nazwać. Pozwoliły zobaczyć pełniej to wydarzenie - w kontekście całej historii zbawienia, w której jest również wpisane moje życie. I zobaczyć, że jest ono okazaniem ogromnej miłości jaką Bóg ma do mnie - w mojej słabości i grzechu. Sposób mówienia ojca prowadzącego rekolekcje i adoracja ikony pozwoliły mi bardzo mocno odczuć tę miłość, czuć się kochaną. ~A.S.~

DLA KOGO:

Dla tych, którzy boją się ciszy w relacji z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem, dla szukających pokoju, dla doświadczanych pokusami zniechęcenia, zazdrości, rozczarowania; dla tych, którzy nie umieją być cierpliwi. I dla wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się na przyjście Jezusa – teraz i na końcu czasów.

PROGRAM REKOLEKCJI (jest to program ramowy, szczegóły mogą się zmienić):

piątek:

18:00 – kolacja
19:00 – katecheza
20:30 – Eucharystia

sobota:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – katecheza
12:45 – obiad
15:00 – koronka i katecheza
16:30 – Eucharystia
18:00 – kolacja
19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

niedziela:

8:30 – Godzina Czytań i Jutrznia
9:00 – śniadanie
9:45 – katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – pytania i świadectwa
12:00 – Eucharystia
13:00 – obiad

 

 

Wpłaty prosimy dokonać na konto:

Odbiorca: Prowincja Św. Maksymiliana Kolbe
Nr konta: 72 1600 1303 1846 2175 2000 0006
Tytułem: Imię, nazwisko, termin i nazwa rekolekcji