Eucharystia – smak życia

Zapraszamy na kolejne rekolekcje do Ostródy: Eucharystia – smak życia! – kolejna tura rekolekcji w Ostródzie planowana jest na rok 2020. Najbliższy termin – w Gdańsku (DMK).

Kto regularnie uczestniczy w Eucharystii w każdą niedzielę, ten wie o niej bardzo wiele.

Ale czy jest w niej zakochany? Może jest to już znajomość trochę wyświechtana, szarawa jak codzienność, w której od czasu do czasu pojawia się znudzenie? A może nawet rozczarowanie? Może Eucharystia przestała być spotkaniem?

Nie trzeba być liturgistą ani historykiem kościelnym, by zagłębić się z upodobaniem w piękne tajemnice Mszy św. i rozumieć je – nie intelektem, a sercem!
A wtedy Eucharystia uczy nas jak poczuć prawdziwy smak naszego życia.

W czasie każdych rekolekcji przewidziany jest czas na pytania dotyczące omawianych tematów (zwykle niedzielne przedpołudnie). Z racji specyfiki naszych rekolekcji nie ma niestety możliwości, by odbywać indywidualne rozmowy z prowadzącym. Spowiedź możliwa jest w kościele franciszkańskim przed Mszą św. (codziennie o 8.00 i 18.oo, w niedziele dodatkowo o 10.00 i 11.30 – więcej informacji na stronie parafii św. Franciszka).


Do wysłuchania tych rekolekcji zachęcił mnie ciekawy plakat; a szczególnie napis: „...dla chcących zakochać się na nowo” i wydaje mi się, że te rekolekcje będą początkiem pięknej relacji z Oblubieńcem, którym jest Pan Jezus. Słuchając katechez stwierdzam, że moje uczestnictwo w Eucharystiach zatrzymywało się często na suchym jej odbiorze. Moje serce kompletnie nie było zaangażowane i otwarte na tę szczególną tajemnicę, jaka się przecież dokonuje za każdym razem na Ołtarzu. Dziękuję za nadzieję. ~Zosia~

DLA KOGO:

Proponujemy rekolekcje o Eucharystii tym wszystkim, którzy chcą na nowo – a może po raz pierwszy? – zakochać się w Eucharystii po uszy. Tym, którzy chcą za nią tęsknić.
Być spragnionymi spotkania z Jezusem.

PROGRAM REKOLEKCJI:

piątek:

18:00 – kolacja
19:00 – katecheza
20:30 – Eucharystia

sobota:

8:30 – śniadanie
9:30 – Jutrznia i katecheza
10:45 – przerwa na kawę
11:15 – katecheza
12:45 – obiad
15:00 – koronka i katecheza
16:30 – Eucharystia
18:00 – kolacja
19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

niedziela:

8:00 – śniadanie
8:45 – Jutrznia i katecheza
9:45 – przerwa na kawę
10:15 – pytania i świadectwa
11:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
12:30 – Msza św.
13:30 – obiad